🛑 برای اولین بار صعود یک روزه #کوه_بانوان هم استانی به قله پازن پیر دنا 🔹در هفته ای که گذشت کوهنوردی استان شاهد اتفاقات جدید در راه پیشرفت این ورزش بوده است. _ گشایش مسیر و صعود به یخچال زندان تا قله برج آسمانی توسط کوهنوردان باشگاه آریو برزن به مدت دو روز با شناسایی […]

🛑 برای اولین بار صعود یک روزه #کوه_بانوان هم استانی به قله پازن پیر دنا

🔹در هفته ای که گذشت کوهنوردی استان شاهد اتفاقات جدید در راه پیشرفت این ورزش بوده است.

_ گشایش مسیر و صعود به یخچال زندان
تا قله برج آسمانی توسط کوهنوردان باشگاه آریو برزن
به مدت دو روز با شناسایی مسیر های یخچالی و صخره ای همراه بود.
جعفر گودرزی مدیر باشگاه اریوبرزن و از امدادگران و کوهنوردان حرفه ای استان گفت : دستورالعمل های فدراسیون به گونه ای طراحی شده که علاوه بر نگاه جدی به حفظ محیط زیست توسط کوهنوردان ، مباحثی مانند بیماری کرونا را نیز در نظر گرفته و در همین راستا صعود های بیش از 20 نفر ممنوع میباشد و امید است سایر باشگاه ها و هیئات کوهنوردی به این مقوله توجه جدی نمایند.

🔹در برنامه ای دیگر دو تن از بانوان هم استانی موفق به صعود یک روزه قله پازن پیر شدند.
_ سرکار خانم رنجبر نائب رئیس هئیت کوهنوردی شهرستان بویراحمد در گفتگو با خبرنگار ما گفت : برای اولین بار در استان دو کوه بانو به نام های ( سحر جباری و طاهره حسینی) موفق شدند قله پازن پیر دنا را در یک روز فتح نمایند که جای بسی تقدیر از این عزیزان دارد.

_رنجبر افزود : ما طبق بخشنامه های فدراسیون کوهنوردی برای اولین بار در استان با تشکیل گروه کوهنوردی بانوان به صورت مستقل ، اقدام به صعود های کوتاه یک روزه نمودیم که با حضور بانوان دو باشگاه قدویس و سلامت به ثمر نشست . استقلال بانوان در حرفه کوهنوردی علاوه بر تواتمند سازی و استعدادیابی از بروز برخی مشکلات برای بانوان نیز جلوگیری خواهد کرد که تلاش میکنیم برای توسعه ی کوهنوردی بانوان و خانواده ها توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشیم .

روابط عمومی هیئت کوهنوردی شهرستان بویراحمد

  • نویسنده : محسن زارعی