به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: استاندار با اشاره به شاخص‌های مورد ارزیابی برای معرفی دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی گفت: آنهایی که در کرونا و آتش‌سوزی خواب بودند، جایگاهی در جشنواره ندارند.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:

حسین کلانتری، در نشست با مسئولان سازمان برنامه و بودجه استان، با اشاره به ارزیابی مدیران و شاخص‌هایی که برای معرفی در جشنواره شهید رجایی انجام می‌شود، اظهار کرد: یکی از موضوعات بحث احراز هویت الکترونیکی مردم در دستگاه‌های اجرایی است که دستگاه‌ها باید وقت و انرژی بگذارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اهمیت دولت الکترونیک را در شروع کرونا در بحث آموزش در آموزش و پرورش ، دانشگاه‌ها مشاهده کردیم که کار فوق‌العاده‌ای بود ، اگر انجام نمی‌شد در نظام آموزشی به چالش برمی‌خوردیم.

وی به شاخصه مهم دیگر در ارزیابی مدیران و دستگاه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: جوان‌گرایی در انتصابات و همچنین سپردن مدیریت‌ها به زنان در دستگاه‌ها از جمله موضوعات مهمی است که سال گذشته به آن اشاره کردم.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اما مهم ترین بحث در زمینه انتخاب مدیران و دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی یکی اقدامات آنها در زمینه مقابله با ویروس کرونا و دیگری نوع عملکرد آنها در آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع است.

کلانتری، در ادامه با بیان اینکه رعایت عدالت و انصاف در ادارات و دستگاه‌ها موضوعی بسیار مهم است، افزود: از مهم ترین آسیب‌ها در سیستم مدیریتی استان براساس پژوهش‌ها پارتی‌بازی، قوم‌گرایی و باندبازی است، دستگاه‌هایی که قانون‌گرا بوده و رفتار عادلانه داشته باشند، در ارزیابی‌ها بیشتر مورد توجه خواهند بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد سپس با تاکید بر اینکه دستگاه‌های ضعیف در مقابله و پیشگیری با کرونا،در آتش‌سوزی‌ها از جشنواره کنار گذاشته می‌شوند، خاطرنشان کرد: فرق است میان کسانی که در آتش‌سوزی‌ها خواب بودند و آنهایی که دست و پاهایشان در آتش سوخت!در آتش‌سوزی جوان‌های برومندی مانند البرز زارعی را از دست دادیم، لذا مدیران ضعیف انتظاری از ما نداشته باشند.

وی افزود: همان طور که در انتخابات قسم یاد کردیم،که عادلانه و با انصاف رفتار کنیم اینجا هم قسم یاد می‌کنیم که بر اساس عدالت و توجه به شاخص‌ها دستگاه‌های برتر را در استان معرفی کنیم.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس