به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: مسئولان اداره برق، بدون در نظر گرفتن قانون، اقدام به چنین کاری کرده‌‌ ، دورنمای پل تاریخی پاتاوه را زشت کرده و در چهره این پل تاریخی خراش انداخته‌‌اند.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا از یاسوج:

در سالیان اخیر شاهد برخی رفتارها، با آثار تاریخی استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌ایم.

یک روز عده‌ای سودجو برای یافتن گنج و یا هر ماجراجویی دیگر اثر طبیعی «برد چهره» در شهرسرفاریاب را بعد از هزاران سال واژگون کردند و روز دیگر هم در به بنای تاریخی امام زاده علی(ع)، که تنها اثر ملی ثبت شده در میان بقاع متبرکه استان است دخل و تصرف کردند و ده‌ها نمونه دیگر.

 این روزها هم خبرهای خوبی از پل تاریخی پاتاوه به گوش نمی‌رسد ، اداره برق دنا که یک اداره دولتی بوده ، چارچوب‌‌ها و قوانین را باید به خوبی بشناسد،در حال بلند کردن پایه‌های برق در برابر پل تاریخی پاتاوه است،اثری تاریخی که هم اکنون توسط اداره‌کل میراث فرهنگی استان در حال مرمت است.

متاسفانه، در سال‌های اخیر برخی اقدامات از جمله: ایجاد پارک در کنار این پل تاریخی از سوی شهرداری ، سست شدن پایه‌های پل به همین دلیل ، امروز نیز کاشتن شبانه تیرهای برق به صورت غیر قانونی و بر خلاف قوانین میراث فرهنگی لطمه بزرگی به این اثر تاریخی بزرگ وارد کرده است.

مسئولان اداره برق، بدون در نظر گرفتن قانون اقدام به چنین کاری کرده‌‌،دورنمای پل را زشت کرده ، در چهره این پل تاریخی خراش انداخته‌‌اند و جای سوال است که ماموران میراث فرهنگی ، یگان حفاظت این دستگاه کجایند و چرا تاکنون اقدامی برای جلوگیری از این کار غیر قانونی اداره برق انجام نداده‌‌اند.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: این موضوع تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس