صدور و تمدید ۳۲ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمد به گزارش  خبرنگار  امید دنا  به نقل  از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۳ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی صادر، ۹ فقره پروانه تمدید و ۵ فقره پروانه […]

صدور و تمدید ۳۲ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمد
به گزارش  خبرنگار  امید دنا  به نقل  از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۳ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی صادر، ۹ فقره پروانه تمدید و ۵ فقره پروانه دیگر ابطال و تعلیق شدند.
بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه  و بویراحمد گفت: پروانه های صادره، مربوط به واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی، شیمیایی و صنایع غذایی می باشند.
مدیر کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمدگفت: اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد نشانه تعهد تولید کننده یا ارایه کننده محصول و خدمت به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استاندارد های ملی است.
وی افزود :تولید، تمرکز، توزیع و فروش کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری، بدون علامت استاندارد یا با کیفیت پائین تر از استاندارد ممنوع است.
بهمن رحمتی اشاره کرد: گشت‌های بازرسی نسبت به کنترل خطوط تولید و مراکز عرضه و نمونه برداری تصادفی از تولیدات اقدام می‌کنند و پروانه کاربرد علامت استاندارد واحد‌هایی که در بازه زمانی اعتبار پروانه نسبت به رعایت استاندارد‌های تعیین شده در خط تولید بپردازند به مدت سه سال تمدید خواهد شد.
مدیر کل استاندارد در پایان بیان داشت: بر این اساس، هرساله مطابق طرح اجرای هماهنگ استاندارد کشوری، تمام مراکز عرضه و فروش فرآورده های مشمول استاندارد اجباری، کنترل می‌شوند تا از عرضه و فروش محصولات بدون علامت استاندارد خودداری شود.

**ربیعی**