تلاش وزارت و برنامه‌ریزی اداره‌کل راه و شهرسازی بر این است همه واحدهای مسکن مهر حداکثر در هفته دولت سال جاری تحویل متقاضیان شود و جشن اختتام داشته باشیم.

پایگاه خبری امید دنا 

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص راهکار حوزه شهرسازی برای کنترل قیمت اجاره‌بها اظهار داشت: بحث مسکن و اجاره در سطح کشور باعث نگرانی خانواده‌ها به خصوص کسانی که در شرف ازدواج هستند و نیاز به واحد مسکونی دارند شده است و منحصر به استان ما نیست.

نژادصفوی گفت:متاسفانه به دلایل زیادی در سال‌های اخیر قیمت تمام شده مصالح ساختمانی و تورم بازار واحدهای استیجاری بالا رفته است تمهیدات زیادی دولت در دستور کار قرار داده که امیدواریم به نتیجه برسد.

نژادصفوی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی با جلسات مستمر با حضور اکثریت مسؤولان ذیربطدنبال راهکارهایی برای کاهش قیمت مسکن هستند، ادامه داد: راهکارهای مناسبی طراحی شده و بخشی ظرف چند روز گذشته در برخی از استان‌ها کلنگ‌زنی شده امیدوارم به زودی در استان ما هم شاهد این تحول باشیم.

وی افزود: نیاز است ما هم نگاه جدید به مسکن داشته باشیم قانع شویم مسکن کوچکتر بسازیم که هزینه تمام شده کمتر باشد ضمن اینکه طبیعی است در هر استان و منطقه مسکن باید متناسب با اقلیم استان و فرهنگ منطقه باشد ولی با توجه به شرایط موجود باید از آن شرایط تا حدودی عدول کنیم و به شرایط موجود بسنده کنیم.

این مسؤول در پاسخ به ساماندهی سایت مسکن مهر و واگذاری واحدهای باقیمانده تصریح کرد: تلاش وزارت و برنامه‌ریزی اداره‌کل راه و شهرسازی بر این است همه واحدهای مسکن مهر حداکثر در هفته دولت سال جاری تحویل متقاضیان شود و جشن اختتام داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه قدم‌هایی در بحث مسکن امید و مشارکتی اندیشیده شده است،گفت:در بحث مسکن مشارکتی با سرمایه، املاک و زمین که در اختیار داریم دنبال راهکار هستیم و مشوق‌هایی دولت تعریف کرده که امیدوار هستیم اجرایی شود.

نژادصفوی افزود: از انبوه سازان مسکن حتی دستگاه‌های اجرایی که ملکی دارند تقاضا داریم با استفاده از امتیازات موجود برای کارمندان حوزه خود خانه بسازند که نیاز را در بازار کمتر کنیم و منجر به روند کاهشی در آینده نزدیک خواهیم بود.

  • منبع خبر : فارس