برنامه ساخت مسکن کارمندان به صورت تهاتری خواهد بود به این صورت که ما زمین را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم و از این بخش مسکن تحویل می‌گیریم. واحدهایی که ما تحویل می‌گیریم، به کارمندان واگذار می‌شود

پایگاه خبری امید دنا 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح مسکن کارمندان برای تأیید به رئیس جمهوری ارسال شده است. مسکن کارمندان فقط به خانه اولی‌ها می‌رسد. وی با اشاره به اینکه این طرح نیازمند تصویب و تأیید رئیس جمهور است، تصریح کرد: مکانیزم‌هایی در دست بررسی داریم تا تسهیل‌گری‌هایی در ساخت و ساز داشته باشیم.

برای مثال صدور پیش مجوز برای شروع کار و اقساطی شدن هزینه عوارض، از جمله این تسهیل گری‌ها است. حسینی گفت: ظرفیت‌های مازاد مسکن مهر به سمت تعیین تکلیف می‌رود و دیگر مسکن مازاد محسوب نمی‌شوند.

به گفته حسینی، برنامه ساخت مسکن کارمندان به صورت تهاتری خواهد بود به این صورت که ما زمین را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم و از این بخش مسکن تحویل می‌گیریم. واحدهایی که ما تحویل می‌گیریم، به کارمندان واگذار می‌شود و واحدهایی که در اختیار سازندگان است، در بازار و به مردم عادی فروخته می‌شود به این ترتیب هم مسکن کارمندان تأمین می‌شود هم مسکن متقاضیان عادی.

حسینی افزود: وزارت راه و شهرسازی ۴ راهکار برای ساماندهی بازار اجاره در دست دارد که شامل اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، مؤسسات استیجاری، ورود استارت اپ‌ها و تولید مسکن است. به گفته حسینی، طرح مسکن کارمندان شامل مؤسسات غیرانتفاعی هم می‌شود و به این ترتیب کارگران هم از این طرح منتفع خواهند شد.

حسینی گفت: منابع مالی کشور کفاف همه طرح‌های حوزه مسکن را نمی‌دهد و منابع یارانه‌ای هم کافی نیست و چاره ما در تولید مسکن فقط اعتماد به بخش خصوصی است.برنامه ما واگذاری زمین به سازندگان خوشنام و حرفه ای است . حسینی گفت: واحدهایی که به کارمندان واگذار می‌شود تا پایان دوره اقساط در رهن بانک باقی می‌ماند. به گزارش «ایران»جزییات این طرح طی روزهای آینده از طریق رسانه های اعلام خواهد شد.