رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه تصریح کرد: اعتبار 43 طرح دامپروری جذب شد که 15 طرح به بهره‌برداری رسید و 9 طرح دیگر در حال اجرا است.

پایگاه خبری امیددنا:

سید عمران تقوی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در تشریح عملکرد یک ساله مجموعه ادارات جهاد کشاورزی اظهار داشت:70 طرح روستایی و عشایری با اشتغالزایی 185 نفر معرفی و تصویب شد.

به گزارش امیددنا،رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه تصریح کرد: اعتبار 43 طرح دامپروری جذب شد که 15 طرح به بهره‌برداری رسید و 9 طرح دیگر در حال اجرا است.

وی با اشاره به تولیدات دامی در سال گذشته، گفت: افزون بر 3700 تن گوشت قرمز، قریب به 3 هزار تن گوشت مرغ، 210 تن گوشت بوقلمون و برای نخستین بار سه تن گوشت شترمرغ تولید و روانه بازار شد.

تقوی گفت:  به منظور هدایت عملیات کنترل، آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز در زمینه محصولات زراعی و باغی در سطح سه هزار و 300 هکتار عملیات مراقبت و پیش آگاهی انجام گرفت.

وی با اشاره به ردیابی آفات و بیماری‌های قرنطینه‌ای باغات یادآور شد: بیماری قارچی در سطح 18 هزار از مزارع گندم شناسایی و کنترل شد.

این مسؤول با بیان اینکه به برکت بارندگی‌های خوب، تجربه کشاورزان و آموزش‌های کارشناسان برداشت از سطح مزارع امسال رشد قابل توجهی داشت، گفت: تاکنون23 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری شده است.

وی اعتبار برآورده شده برای جبران خسارت ناشی از سیل را 70 میلیارد تومان دانست و گفت: بر اثر آتش‌سوزی‌های عمدی و غیر عمدی نیز خسارات بسیاری به مزارع کشاورزان وارد شده است.