بهره برداری از ۲ هزار و ۶۳ طرح توزیع برق در استان
بهره برداری از ۲ هزار و ۶۳ طرح توزیع برق در استان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۳ سال گذشته ۲ هزار و ۶۳ طرح توزیع برق در استان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش امید دنارسول روستایی افزود:  این طرح ها در زمینه احداث، اصلاح، بهینه سازی و توسعه شبکه شهری و روستایی، اصلاح و توسعه روشنایی معابر، برق رسانی به روستا‌های فاقد برق، بهینه سازی شبکه، برق رسانی مسکن ملی و توسعه و بهبود زیرساخت بوده است.
وی افزود: اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها و توسعه زیرساخت‌های صنعت برق استان در کهگیلویه و بویراحمد بیش از هزار میلیارد تومان بوده است.
روستایی اضافه کرد: بیشترین تعداد طرح های حوزه برق استان کهگیلویه و بویراحمد مربوطه به برق رسانی به روستاها، با اجرای بیش از ۷۹۹ طرح در حوزه توسعه و احداث شبکه روستایی و ۲۶ طرح در زمینه برق رسانی به روستا‌های فاقد برق است.

وی با بیان اینکه ۲۶ روستا با ۳۱۱ خانوار در دولت سیزدهم از نعمت برق مطمئن و پایدار بهره‌مند شده است گفت: هم اینک هزار و ۸۰۲ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخوردار است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد همچنین از افزایش ۸۸ هزار و ۶۲۰ کیلوولت آمپری ظرفیت ترانس‌های شبکه توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد در دولت سیزدهم خبر داد و افزود: در طرح های اصلاح و توسعه شبکه در سطح استان ، در مجموع بیش از ۶۳۹ دستگاه ترانسفورماتور به منظور افزایش پایداری و ضریب اطمینان شبکه نصب و وارد مدار شده است.