200 بسته معیشتی بهداشتی اهدایی فرماندهی تیپ 55 هوابرد ارتش شیراز به نمایندگی از دفتر گزینش نیروی زمینی ارتش در کهگیلویه و بویراحمد جهت توزیع بین مددجویان و نیازمندان به کمیته امداد استان تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه خبری امیددنا، صبح امروز چهارشنبه ( ۴ اردیبهشت ۹۹) در آیینی با حضور سید حشمت الله صمیمی دوست معاون اقتصادی استاندار، سرهنگ جابر آباد زردشتی جانشین تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، سرهنگ جهانگیر انصاری جانشین سپاه فتح، سرهنگ جمشید ارسلان جو رئیس ستاد تخصصی بسیج اقشار سپاه فتح، قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد استان و سروان نصرالله ارسلان جو مسئول دفتر گزینش نیروی زمینی ارتش در کهگیلویه و بویراحمد این محموله معیشتی بهداشتی در یاسوج تخلیه و جهت توزیع در اختیار کمیته امداد استان قرار گرفت.

جانشین تیپ ۵۵ هوابرد شیراز در این آیین گفت: این محموله بهداشتی معیشتی شامل آرد، روغن، ماکارونی و سویا، نوار بهداشتی، ماسک، رب گوجه فرنگی، دستمال کاغذی، کنسرو لوبیا و بسکویت به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال است .

سرهنگ جابر آباد زردشتی افزود: هزینه این محموله از سوی پرسنل ارتش تامین شده است و با توجه به اینکه ویروس کرونا به بسیاری از کسب و کارها آسیب وارد کرده این اقلام معیشتی بهداشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا و مددجویان زیر پوشش کمیته امداد توزیع خواهد شد.

وی بیان کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کلیه سوانح و حوادثی که در کشور اتفاق می افتد همپای با سپاه و بسیج و نیروهای نظامی و انتظامی در کنار مردم بوده و به امداد رسانی می پردازد.

سرهنگ آباد زردشتی عنوان کرد: بعد از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور نیروی زمین ارتش با تمام توان و امکانات وارد عمل شد و تمامی تجهیزات خود را برای مقابله با این ویروس منحوس در اختیار وزارت بهداشت قرار داد.

وی گفت: در موضوع کرونا ارتش ظرف ۴۸ ساعت بیمارستان ۲۰۰۰ تختخوابی را تجهیز و در اختیار وزارت بهداشت گذاشت که اقدام ارزشمندی است.

آغاز مرحله اول رزمایش کمک مومنانه از امروز در استان

جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین از کمک های خیرخواهانه ارتش و کمیته امداد تقدیر کرد گفت: در راستای فرامین رهبری در بحث ابلاغ طرح کمک مومنامه در استان اقداماتی انجام شده و تعداد قشرهای آسیب پذیر زیاد است.

سرهنگ جهانگیر انصاری بیان کرد: در آغاز این طرح ۷۵ هزار خانوار در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده و در حال حاضر غربالگری آنها با اولویت ۱، ۲ و ۳ انجام می شود که این کمک ها به دورترین و محروم ترین نقاط استان نیز ارسال خواهد شد.

وی گفت: تلاش می شود از ظرفیت خیرین استان و خارج استان برای کمک به آسیب دیدگان ناشی از کرونا و خانوارهای آسیب پذیر استفاده کنیم.

سرهنگ انصاری از آغاز مرحله اول رزمایش کمک مومنانه از امروز در استان خبر داد و گفت: روز شنبه به صورت شهرستانی توزیع این کمک ها را شروع خواهیم کرد.

جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در پایان باردیگر از ارسال بسته های معیشتی بهداشتی تیپ ۵۵ هوابرد ارتش به استان کهگیلویه و بویراحمد تقدیر کرد.

بسیاری از صنوف و کسبه شغل خود را از دست داده اند و باید به انها کمک کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: از تیپ ۵۵ هوابرد ارتش شیراز که با کمک های مومنانه خود بخشی از جامعه آسیب دیده و نیازمند این استان را مورد لطف قرار دادند تقدیر و تشکر می کنیم.

حشمت الله صمیمی دوست از تلاش های جانشین فرمانده سپاه فتح استان جمع آوری کمک های مومنانه و توزیع بین قشرهای آسیب پذیر جامعه تقدیر کرد و افزود: بیماری کرونا حدود دو ماه است که کشور و این استان را درگیر خود کرده و در این زمینه تعدادی از صنوف و کسبه بخاطر جلوگیری از شیوع بیماری کرونا به صورت خودجوش فعالیت های صنفی خود را تعطیل و در این راه همگام با سیاست های نظام و دولت کمک کردند تا از شیوع این ویروس کاسته شود و اکنون نوبت ماست که به آنها کمک کنیم.

وی بیان کرد: کرونا درست که فاصله ها را زیاد اما قلب ها را به همدیگر نزدیک کرد و انسجام و همدلی را در جامعه بوجود آورد و امیدواریم خیرین استانی و خارج استان کمک کنند تا بخشی از نیازهای افراد آسیب دیده را تامین کنیم.

۴۳۰۰۰ خانوار زیر پوشش کمیته امداد استان هستند

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین ضمن تقدیر از کمک های تیپ ۵۵ هوابرد ارتش شیراز گفت: ۴۳۰۰۰ خانوار زیر پوشش کمیته امداد استان هستند که بیشتر آنها را ایتام، زنان سرپرست خانوار و از کارافتادگان تشکیل می دهند.

قباد مبشری افزود: امیدواریم بتوانیم از طریق نهادهای گوناگون و خیرین کمک هایی جمع آوری و در اختیار محرومان و نیازمندان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد اعتبارات کمیته امداد از طریق مشارکت های مردمی تامین می شود گفت: کمیته امداد استان سال گذشته از طریق مشارکت های مردمی ۳۰ میلیارد ریال جمع آوری و به نیازمندان اهدا کرد.

مبشری بیان کرد: در ایام ماه مبارک رمضان با اجرای طرح اطعام مهدوی کمیته امداد و طرح کمک مومنانه سپاه در کنار نیازمندان بوده و از آنان حمایت می کنیم.

همچنین در این آیین تعدادی از بسته های معیشتی بهداشتی تیپ ۵۵ هوابرد ارتش به مددجویان زیر پوشش کمیته استان اهدا شد.

  • نویسنده : محسن زارعی