مدیر اموزش و پرورش شهرستان چرام ضمن تسلیت شهادت مولی الموحدین امیر مومنان امام علی (ع) در خصوص بازگشایی مدارس از تاریخ ۲۷ اردیبهشت گفت: مدارس از ۲۷ اردیبهشت وبه مدت یک ماه با حضور کلیه عوامل اجرایی ومعلمان صرفا جهت رفع اشکال و استفاده ان دسته از دانش اموزانی که هیچ گونه دسترسی به اموزش نداشته اند بازگشایی خواهند شد.

به گزارش امیددنا؛مدیر اموزش و پرورش شهرستان چرام ضمن تسلیت شهادت مولی الموحدین امیر مومنان امام علی (ع) در خصوص بازگشایی مدارس از تاریخ ۲۷ اردیبهشت گفت: مدارس از ۲۷ اردیبهشت وبه مدت یک ماه با حضور کلیه عوامل اجرایی ومعلمان صرفا جهت رفع اشکال و استفاده ان دسته از دانش اموزانی که هیچ گونه دسترسی به اموزش نداشته اند بازگشایی خواهند شد.

صدرالله عزیزی عنوان کرد: حضور دانش اموزان در مدرسه کاملا اختیاری است و حضور یا عدم حضور دانش اموزان در مدرسه هیچ تاثیری در ارزشیابی نوبت دوم ندارد لذا اولیای گرامی و دانش اموزان عزیز دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.

مدیر اموزش و پرورش همچنین یاداور شد: در روزهای گذشته جلسات شورای سلامت شهرستان، شورای اموزش و پرورش شهرستان، جلسه ویدئوکنفرانس شورای اموزش و پرورش استان به ریاست استاندار محترم با شوراهای اموزش و پرورش شهرستان ها و جلسه مدیران مدارس شهرستان با محوریت بازگشایی مدارس برگزار وکلیه نکات کلیدی دستورالعمل بازگشایی مدارس از جمله ضدعفونی و گندزدایی مستمر فضاهای اموزشی استفاده از ماسک و دستکش ورعایت فاصله گزاری هوشمند یاداوری و بر اجرای عملی نکات مذکور تاکید شد و روزانه توسط هفت تیم از کادر اداری وبهداشت وراهبران اموزشی بر عملکرد مدارس بازدید و نظارت خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد:  فقط برای دانش اموزان پایه نهم و دوازدهم ازمون نوبت دوم حضوری برگزار می شود ارزشیابی سایر پایه ها با توجه به عملکرد دانش اموزان در نوبت اول سال تحصیلی و فعالیت های تا اول اسفند ماه و همچنین فعالیت ها فضای مجازی صورت می گیرد.

عزیزی در پایان ضمن تشکر از همکاری همه ادارات و نهادها بویژه شورای تامین و سلامت و اولیا از خانواده ها خواست در صورتی که دانش اموزان صرفا اشکال درسی داشته باشند وبا رعایت همه مسایل بهداشتی من جمله ماسک و دستکش و با هماهنگی مدیر و معلم مربوطه در مدرسه حضور یابند زیرا عدم رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به تهدید سلامت دانش اموزان و خانواده ها خواهد شد.

لازم به ذکر است در شهرستان چرام تعداد ۵۷۰۰ دانش اموز در ۱۴۵ فضای اموزشی با ۳۷۱ کلاس درس وتعداد ۷۱۰ فرهنگی مشغول امر تعلیم و تربیت می باشند.

  • نویسنده : محسن زارعی