به گزارش  خبرنگار  امید دنا   به  نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد یاد و نام و خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی را گرامی دانست و با بیان اینکه عملکرد مجموعه قضایی استان خیلی رضایت بخش دانست، اظهار کرد: اعتماد به دستگاه قضایی استان در بهترین حالت و حضور در […]

به گزارش  خبرنگار  امید دنا   به  نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد یاد و نام و خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی را گرامی دانست و با بیان اینکه عملکرد مجموعه قضایی استان خیلی رضایت بخش دانست، اظهار کرد: اعتماد به دستگاه قضایی استان در بهترین حالت و حضور در این استان، تمایل قلبی و صمیمیت باطنی که وجود دارد باعث شد که با تعامل و همراهی با دستگاه قضایی، در راستای اجرای عدالت و مبارزه با فساد با انسجام و وحدت، خدمتگزار مردم باشیم.

 دکتر حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد دستگاه قضایی، در برخورد با مخلان نظم و امنیت در استان تشکر نمود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اظهار اینکه ۹۰ درصد از آتش سوزی های سریالی در استان عمدی است، افزود: همه امکانات استان به منظور مقابله و خاموش نمودن آتش سوزی جنگل ها بسیج می شود و مسئولان و مردم تلاش خود را انجام می دهند، اما هستند افرادی که قصد دارند عملکرد مسئولین را ناکارآمد جلوه دهند و سعی دارند در فضای مجازی به مردم القا کنند که مسئولان استان پای کار نیستند.

دکتر کلانتری در ادامه اظهار کرد: برخی قصد داشتند آتش سوزی کوه های لوداب در بویراحمد را در فضای مجازی، خائیز دوم معرفی نمایند.

نماینده قوه مجریه در کهگیلویه و بویراحمد از مردم استان در همراهی با مسئولان بمنظور مهار آتش سوزی جنگل ها تشکر نمود و گفت: با توجه به امکانات استان، آتش سوزی ها با همکاری مردم در کنار مسئولان خاموش شد.

وی در ادامه گفت: عامل بسیاری از آتش سوزی ها در استان، گردشگران هستند.

دکتر کلانتری از افزایش چهار برابری اعتبارات مقابله با آتش سوزی خبر داد و افزود: ۳۰۰ دستگاه دمنده به منظور مهار و خاموش نمودن آتش، برای استان خریداری شده است.

در ادامه این دیدار دکتر حسن نگین تاجی اظهار داشت: از آغاز برنامه تحول اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی در قوه قضائیه و در دادگستری استان انجام گرفته است.

مقام ارشد قضایی استان از مقام ارشد سیاسی در استان تشکر نمود و افزود: گرچه با استانداران زیادی کار کرده ام، اهل اغراق نیستم، اما صداقت دکتر کلانتری حرف دیگری دارد و با گشاده رویی در شورای تأمین و در مقدمات راه اندازی دادرسی الکترونیک در خصوص تأمین اعتبار کمک کار دستگاه قضایی می باشند.

رئیس شورای قضایی استان استفاده از مباحث علمی و کاربردی را در دادگستری استان یادآوری و بیان داشت: در سال گذشته کاهش زمان اطاله دادرسی را در اولویت کاری خود قرار دادیم و با استفاده از مباحث علمی-کاربردی موفق شدیم ۸۰ درصد از پرونده های مُسن را مختومه نمائیم.

دکتر حسن نگین تاجی با بیان اینکه در سال جاری موضوع کیفی سازی را مد نظر قرار داده ایم در خصوص ورود دادگستری به حقوق عامه بیش از گذشته اظهار کرد: ورود دادگستری در حقوق عامه، کمک کار دولت است و ورودی هیجانی نیست بلکه علمی است و مبارزه با زمین خواران را در اولویت کاری قرار داده ایم.

درپایان این دیدار دکتر حسین کلانتری بمنظور قدردانی از تلاش های ارزنده دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، لوح تقدیری به دکتر نگین تاجی اهداء نمودند.

**خبرنگار ربیعی**