به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:امام جمعه دهدشت با اشاره به وضعیت نامطلوب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر گفت: از مسئولان کشوری توقع داریم قبل از بروز فاجعه زیست محیطی برای ساماندهی آن چاره‌اندیشی کنند.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا از کهگیلویه،  حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر،امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت، اجتناب از لقمه حرام را مصادیق تقوا برشمرد و اظهار داشت: اهل تقوا به حلال و حرام توجه دارند و از لقمه حرام پرهیز می‌کنند.

امام جمعه دهدشت تصریح کرد: اثر لقمه حرام و شبهه‌ناک باعث شد کوفیان مقابل امام بایستند و مبارزه کنند.

وی، شیعه بودن از نگاه امام رضا(ع) را مورد اشاره قرار داد،گفت: حضرت فرمود«شیعه کسی است که نسبت به برآوردن حاجات مومنین حریص باشد نه نسبت به خواسته‌های خود.»

وحدانی‌فر اضافه کرد: شیعه از منظر امام رضا(ع) کسی است، که برای شادی اهل بیت شاد و برای غم آنها غمگین‌ است و تلاش می‌کند بار از برادر دینی بردارد.

خطیب نماز جمعه دهدشت، دوری از اسراف و خارج شدن از مصرف‌گرایی را از دیگر مصادیق تقوا دانست و گفت: امروز یکی از چالش ‌های مهم جامعه مسئله آب است، در استان ما روزانه ۱۵۵تا۱۸۰ لیتر آب مصرف می‌شود در حالی که میانگین کشوری ۱۲۰ لیتر است.

وحدانی‌فر،در بخش دیگری از سخنانش به تبیین سخنان رهبر انقلاب در خصوص قوه قضاییه پرداخت و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب به مسئله تحول در قوه قضاییه تاکید داشته و فرمودند نیاز به این است تحول بیشتر ایجاد شود.

امام جمعه دهدشت، تصریح کرد: امروز مردم به فساد ستیز بودن و مقابله با فساد امیدوارند توقع هم این است.

وی اضافه کرد: باید کسی که به جایی وصل است و کسانی که به جایی وصل نیستند در نگاه فسادستیزیقوه قضاییه یکسان باشد.

وحدانی‌فر با بیان اینکه مسئله قوه قضاییه و عدلیه به جایگاه واقعی برگردد، تاکید کرد:احیای حقوق عامه مد نظر باشد.

وی در ادامه گفت:  استفاده از نخبگان حوزه و دانشگاه و مردمی بودن از دیگر خصوصیات قوه قضاییه است.

خطیب نماز جمعه دهدشت گفت: قطعیت در مبارزه با فساد وجود داشته باشد و به فرموده رهبر انقلاب دست مفسد باید قطع شود.

وی اضافه کرد: قوه قضائیه هر جا با فساد مبارزه کند به لطف خدا از حمایت قاطبه مردم برخوردار است.

امام جمعه دهدشت در ادامه روز قلم را از مناسبت‌های پیش‌رو برشمرد و گفت: این روز را به اصحاب قلم، نویسندگان، خبرنگاران و بیدار کنندگان جامعه تبریک عرض می‌کنم.

وی اضافه کرد: گاهی برخی حرفهای بیانی از بین می رود قلم اما انسان را بیدار می کند اگر قلم خوب نباشد کتاب فیلم و.. خوب نیست.

وحدانی‌فر با اشاره به اهمیت کتابخوانی تصریح کرد: کتابخوانی قلم فرسایی را تقویت می‌کند اما متاسفانه می‌بینیم نسبت به کتابخوانی اهمیت داده نمی‌شود فضای مجازی و گوشی مطالعه محسوب نمی‌شود.

وی اضافه کرد: قلم حلقه فکری علما و پل ارتباطی گذشته، حال و آینده است.

وحدانی‌فر گفت: خبرنگاران حصار را بشکنند در دفاع از نظام اهتمام داشته باشند، پیامهای انقلاب را مخابره و با قلم خود جوانان و نوجوانان را با دین آشنا کنند.

وی تصریح کرد: دولت، مجلس و قوه قضائیه به سمت پژوهش برود پژوهش محوری باعث تقویت قلم می شود.

وحدانی‌فر خطاب به خبرنگاران گفت: قلم مثبت مفید و امیدوار کننده تولید کنید این همه اتفاق خوب در جامعه تنها به خبر منفی نپردازید.

امام جمعه دهدشت همچنین وضعیت تصفیه خانه شهر دهدشت را متذکر شد و گفت: این تصفیه‌خانه برکه‌مانند نیازمند رسیدگی است.

وی ادامه داد: تصفیه‌خانه باید پیشرفته و مجهز شود و با ارتقای راندمان با سرعت بیشتر حجم بالایی از آب شهر را تصفیه کند.

وحدانی‌فر افزود: با ایجاد تصفیه خانه پیشرفته بیماری از بین می رود و این از نیارهای ضروری شهر است.

امام جمعه دهدشت گفت: بنده قبل از ایراد مشکلات شهر از تریبون آن را بررسی و اطلاعات لازم را کسب می‌کنم. وضعیت تصفیه‌خانه در شأن این شهر نیست سلامت شهروندان را به خطر انداخته است.

وی اضافه کرد: توقع است مسوولان کشوری نسبت به این مسئله توجه داشته باشند قبل از اینکه به فاجعه زیست محیطی برسد تا فضا مهم است چاره اندیشی کنند.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس