به گزارش پایگاه خبری-امیددنا: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج،خاطرنشان کرد: امروز نیز از ۱۷۲ جواب دریافتی از آزمایشگاه تشخیص مولکولی یاسوج ۸۰ درصد موارد مثبت در شهرستان های گچساران(٣٦ درصد)، بویراحمد، باشت و بهمئی و ۲۰ درصد دیگر نیز مربوط به شهرستان های چرام، کهگیلویه، لنده و دنا هستند.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۲۹ نفر خبر داد، گفت: امروز متاسفانه،دو مورد فوتی جدید گزارش شد،که هر دو مورد ۶۲ ساله و ۸۳ ساله دچار بیماری زمینه ای و اهل گچساران بودند.

دکتر پرویز یزدان پناه افزود: در نوزدهمین روز از تیرماه، ۱۶۵ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند،که از این تعداد ۵۷ نفر مبتلای قطعی هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری می باشند، اظهارکرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد، تاکنون ۱۵۳۷ مورد گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، خاطرنشان کرد: امروز نیز از ۱۷۲ جواب دریافتی از آزمایشگاه تشخیص مولکولی یاسوج ۸۰ درصد موارد مثبت در شهرستان های گچساران(٣٦ درصد)، بویراحمد، باشت و بهمئی و ۲۰ درصد دیگر نیز مربوط به شهرستان های چرام، کهگیلویه، لنده و دنا هستند.

یزدان پناه تصریح کرد: تاکید کارشناسان به استفاده از ماسک درحالی است،که بسیاری از افراد هنگام حضور در اماکن عمومی و سرپوشیده از این کار امتناع کرده یا از نکات بهداشتی مرتبط با استفاده از ماسک آگاهی ندارند که خود می‌تواند به عاملی در افزایش خطر ابتلا به بیماری یا گسترش آن به دیگران تبدیل شود.

وی ادامه داد: رعایت توصیه‌ها و نکات بهداشتی در استفاده از ماسک بسیار ضروری است؛ چرا که استفاده از ماسک آلوده یا نامناسب برای افراد حتی می‌تواند خطرناک هم باشد.

به گزارش پایگاه خبری-امیددنا :

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: مردم باید حتی الامکان از مسافرت ،تردد در شهر و حضور در مکان های شلوغ و مراکز خرید،مراکز بهداشتی درمانی و تجمعات خودداری کنند،سلامت خود و جامعه را به خطر نیندازند.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : ایسنا نیوز