به گزارش پایگاه خبری - امیددنا: وضعیت ساده‌ا‌نگاری و سهل‌انگاری در استان کهگیلویه و بویراحمد،نسبت به ویروس کرونا به نحوی شده که خیلی‌ها دیگر مثل گذشته احساس خطر نمی‌کنند ،بیماری کرونا را ضعیف تلقی می‌کنند و همین موجب می‌شود که دست به اقدامات پرخطربزنند.

به گزارش پایگاه خبری- امیددنا :

این درحالی است که استان،یکی از استان‌های محروم و توسعه نیافته با زیرساخت‌های ضعیف بهداشتی و درمانی، بدون داشتن حتی یک فوق تخصص ریه است ،با تشدید شیوع و افزایش تعداد مبتلایان معلوم نیست در آینده نزدیک چه بلایی بر سر استان خواهد رفت.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نسبت به اقدامات خطرناکی مثل: “شستن ، کفن و دفن بیمار کرونایی در خانه و بدون رعایت هرگونه دستورالعملی!!! “در استان که خود نام بمب ویروس را روی آن گذاشته هشدار داد ،اعلام خطر کرد، گفت: باید به دلیل چنین اقداماتی روزانه شاهد افزایش مرگ و میر کرونایی، در استان به تعداد بیشتری باشیم.

اما در تازه‌ترین اظهارات استاندار کهگیلویه و بویراحمد، به یک مراسم عروسی در شهرستان تاره تاسیس مارگون اشاره کرد،که در آن نزدیک به هزار نفر بدون رعایت هرگونه دستورالعمل و پروتکل بهداشتی حضور داشته‌‌اند.

حسین کلانتری گفت: بعد از دیدن فیلم آن عروسی شب تا صبح خواب به چشمانم نرفت ،دو دستی به سر خودم کوبیدم و خون به جای اشک در چشمانم جاری شد،که هر روزه شاهد ابتلای تعداد بیشتری از مردم استان به کرونا ، افزایش مرگ و میرها هستیم و مردم این گونه رعایت نمی‌کنند.

 بعد از آن که محدودیت‌ها از استان کهگیلویه و بویراحمد برداشته شد ، استان از وضعیت سفید خارج گردید و اکنون در مرز هشدار قرار دارد و یکی از شهرستان‌های استان نیز وضعیت قرمز پیدا کرده است.

  • نویسنده : میری
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس